חישוב מסלול מחדש

וזאת כתוצאה מהשינויים התפיסתיים והפרסונליים במוסדות שמקיימים איתנו קשר קבוע

בשנה האחרונה חלו שינויים – הן תפיסתיים והן פרסונליים, בשני המוסדות שמקיימים איתנו קשר קבוע יומיומי. הקשר הזה מתנהל גם עם האיגוד וגם עם כלל העמותות ברחבי הארץ. בשני המוסדות אני מתכוון למשרד הרווחה והשירותים החברתיים ולג'וינט ישראל-אשל.

במשרד הרווחה התחלפו השר והמנכ"ל, כמו גם מנהלת האגף לזקן. מרים בר-גיורא פרשה לגמלאות, ובמקומה מונתה לתפקיד גב' גלית מבורך. לאחרונה פרש לגמלאות גם מר שאול צור, ובמקומו נכנסה לתפקיד החשוב ורד חמד.

כאן המקום לאחל לשני הפורשים בהצלחה בדרכם החדשה ושפע בריאות, ולשני המחליפים החדשים נאמר: בשעה טובה, מבורכת ומוצלחת!

על פי שיחות עם בכירי משרד הרווחה, ברור לנו כי הוא מעדיף עתה לעבוד עם הרשויות המקומיות ולא מול עמותות.

בארגון אשל נעשה שינוי הרבה יותר מהותי ומשמעותי. מר יוסי היימן החליף בתפקיד המנכ"ל את פרופ' יוסי תמיר, שהחליף את פרופ' יצחק בריק.

איגוד העמותות לזקן בישראל ניצב עד עתה בחזית הפעילה של אשל. היינו הנציגים של הארגון בשטח. לשיתוף הפעולה בינינו יצאו מוניטין בכל רחבי הארץ, ורשמנו ביחד הישגים רבים ונאים. על פי תכנית החומש החדשה, הלך הרוח החדש והשיחות שניהלנו עם בכירי אשל, אנו מבינים כי איננו עוד "הבן הנבחר", אלא עוד ספקים נותני שירות כמו מתחרים אחרים.

אי לכך, עלינו לחשב מסלול מחדש, להתארגן על פי המציאות החדשה בשטח. עלינו להדק את הקשרים עם הרשויות המקומיות, ועם האגפים לרווחה. לשתף עימם פעולה, להזמינם לישיבות הנהלה. בסופו של דבר, עבודה טובה ויעילה שלנו תיזקף לזכות ראש הרשות. הוא יתהדר בהצלחות, ואנו נוכל להמשיך לקיים את מלאכתנו החיונית למען הזקן.

עלינו לתת שירות ברמה הגבוהה ביותר בכל המובנים. עלינו לשלב בתכניותינו נושאים נוספים כמו תעסוקת מבוגרים.

המצב החדש עלול לפגוע בכוחנו וביכולתנו. מאידך, האילוצים החדשים יכולים לדרבן ולהמריץ אותנו להתייעל, להשתפר, לתת תחרות חזקה ולהוות גורם שאי אפשר לוותר עליו בתחום הזקן במדינת ישראל.

אני חוזר ומציין כי הניסיון לתת נתח גדול לחברות פרטיות עלול לסכן את מצבו ומעמדו של הזקן. בעוד שחברה פרטית מחויבת בעיקר לבעלי המניות ובשורה התחתונה מחשבת את הרווח, העמותות מחויבות אך ורק לזקן. הן קמו כדי לתת שירות ולהעניק רווחה. רווח לעומת רווחה.

העמותות מנוהלות על ידי אנשי ציבור לשעבר מתנדבים, ומופעלות על ידי אנשי מקצוע מתאימים. הקשישים הבריאים מתנדבים למען הנזקקים. העמותות נקיות משיקולים פוליטיים ולא ענייניים. אני מאמין שמקומן של העמותות בחזית הפעילות למען הזקן לא ייפקד גם בעידן החדש.

לשירותכם תמיד,

יעקב סנדלר, מנכ"ל

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *