* מלב"ב מובילה ומצליחה בתחומה

מוטי זליקוביץ2

מנכ"ל מלב"ב, מוטי זליקוביץ'

עמותת מלב"ב הוקמה בירושלים בשנת 1981 על ידי פרופ' ארנולד רוזין וגב' לאה אברמוביץ', שקיבלו על כך את אות "יקיר ירושלים". החזון של העמותה: "לשפר את איכות החיים של הקשישים בכלל, של המתמודדים אם מחלת הדמנציה לסוגיה ושל חולי האלצהיימר ובני משפחותיהם בפרט, באמצעות התערבות מקצועית, שיטות ייחודיות, ציוד ומכשור חדישים. שיטת הטיפול ההוליסטית מבוססת על 30 שנות ניסיון. למלב"ב שירות ייחודי המתאים לקשישים בריאים, או המרותקים לביתם, לחולי דמנציה ואלצהיימר ובני משפחותיהם. בישראל כ-180,000 חולי אלצהיימר מאובחנים, ש-40% מהם ניצולי שואה. במפגש הראשון מבוצע אבחון על ידי עובדת סוציאלית, שבעקבותיו מוצעת תוכנית מותאמת אישית למטופל ובני משפחתו.

כיו"ר הנהלת מלב"ב מכהן כיום שר הרווחה לשעבר, זבולון אורלב, ובתפקיד המנכ"ל מוטי זליקוביץ', הנמרץ, היצירתי והביצועיסט.

"עמותת מלב"ב היא חוד החנית בתחומה", אומר המנכ"ל מוטי זליקוביץ', "אנחנו עובדים ללא הפסקה כדי לשפר תוכניות, לייעל את הטיפול, ולפתח ציוד ומכשור חדישים ויעילים. העמותה ממשיכה במשימות שהציבה לעצמה: הרחבת מערך השירותים עד הבית. השגת מענקים מהאיחוד האירופי למחקר ופיתוח. קיימנו את יום מלב"ב השני בכנסת. מקימים מרפאה רב מקצועית בפסגת זאב. אגף סיעודי לעובדים ומטפלים זרים. קיום צעדת ההתרמה ע"ש רחל ווסרמן ז"ל. העמקת מערך השירותים לקהילה".

פרטי התקשרות למלב"ב – טלפון 1-700-70-4533 כתובת האתר באינטרנט www.melabev.org  

עותק של IMG_8131

בית מלב"ב בגבעת משואה ירושלים. חדיש, מודרני, משוכלל ומטופח

גולת הכותרת של העמותה – בית מלב"ב בגבעת משואה בירושלים, שנחנך בשנה שעברה.

הבית החדיש, המודרני, המשוכלל והמטופח, מעוצב בצורה יפה ונעימה למראה, הותאם לצרכים המיוחדים של תחום ההתמחות ויוצר אווירה נוחה וסביבה מועילה.

קל יותר למדריכים, התרפיסטים והעובדים הסוציאליים להשיג תוצאות טובות יותר והצלחות מרשימות בבניין כזה.

בבית מלב"ב החדש פועל מוקד טלפוני. בכל יום מתקשרים מתנדבי העמותה לקשישים הבודדים כדי לשוחח, לשאול לשלומם, ולעודד אותם.

בין המוקדנים המתנדבים המסורים ניתן למצוא כאלה שהם מוגבלים גופנית בעצמם, אך מוצאים את הזמן והכוח הנפשי לעזור לחלשים ונזקקים מהם.

על המוקדנים האלה נרחיב בכתבה אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *