סיום תפקידי כמנכ"ל איגוד "הלב"

בתאריך 7.2.2017 הודעתי לוועד המנהל ולמזכירות של איגוד "הלב" על החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל האיגוד, לאחר שבע שנים בתפקיד.

כשנכנסתי לתפקיד ב-1.3.2010, הודעתי שקיבלתי על עצמי את התפקיד לתקופה של שלוש שנים, שמשום מה נמשכו לשבע.

הסיבה העיקרית להחלטתי – מיציתי את עצמי בתפקיד והגיע הזמן לרענן את השורות. כך נהגתי כל חיי וכך אני נוהג עכשיו. איני עוזב את התפקיד עד שיימצא מנכ"ל חדש ואכניס אותו לתפקיד בחפיפה מלאה ואמיתית. לצערי, האיחור בהוצאת ההודעה נובעת מכך שחליתי ונעדרתי מהמשרד.

במשך שנות עבודתי באיגוד "הלב" עמדתי על חשיבות העמותות המקומיות למען הקשיש, בטיפול בקשיש (שזה הדבר החשוב באמת), ועל חשיבות האיגוד כגוף מייצג של העמותות המקומיות. ההוכחה היא ההישגים הרבים שהשגנו עבור העמותות ועבור הקשישים.

אנחנו ראינו את עצמנו "כוועד העובדים" של העמותות המקומיות. לא תמיד זה מצא חן בעיני הממסד, שמצד אחד נוח לו לפעול בשיטת הפרד ומשול, ומצד שני, החשש של העמותה הבודדת להתמודד מול הממסד, שהגיע לממדים של פחד אמיתי.

לדעתי, העמותה המקומית למען הזקן היא נותן השירותים הטוב ביותר לזקן בישראל, יותר טוב מהעמותות הארציות ובטח יותר טוב מהחברות הפרטיות שהן עובדות למטרות רווח, שנכנס לכיסים של בעלי החברה, בעוד שאצלנו בעמותות כל העודפים הולכים לשיפור מצבו של הזקן ביישוב.

המעמד המיוחד שלנו ביישובים לא מצא חן (בלשון המעטה) בעיני המתחרים, שעושים הכל ביחד עם חלק מהממסד להקשות עד כדי לסגור את העמותות המקומיות.

זה מתבטא בצורות שונות שאתם מודעים אליהן יותר טוב ממני. לפיכך, אין לנו לסמוך אלא רק על עצמנו –

כוחנו באחדותנו!

 

אני קורא לכם להישאר מאוחדים ולשמור על האיגוד, שתפקידו להגן על העמותה ועל הקשיש. חלילה לכם להגיע למצב של סגירת האיגוד, שהוא מתכון בטוח לסגירת העמותות המקומיות, לשביעות רצון של חלק מהממסד והמתחרים. דבר שיביא בהכרח להרעת מצבו של הקשיש, שהוא במצב קשה מאוד גם כך.

אני מאחל לכם הצלחה בהמשך המאבקים. שמרו על האיגוד, חזקו אותו כי רק כך תוכלו לשפר את מצבכם ואת מצב הקשישים ביישוב.

 

לשירותכם תמיד,

יעקב סנדלר, מנכ"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *